نشست معرفی رئیس جدید التقرر محکمۀ ابتدائیۀ شهری ولایت نیمروز تدویر یافت

m_admin
شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۱:۵۰
نشست معرفی رئیس جدید التقرر محکمۀ ابتدائیۀ شهری ولایت نیمروز تدویر یافت

روز چهارشنبه (مؤرخ ۲۲ /۱۰ /۱۴۴۵ هـ ق) نشست معرفی محترم مفتی امین الله (سعید) رئيس جدید التقرر محکمۀ ابتدائیۀ شهری، با حضورداشت محترم شیخ عبدالخالق (محمدی) رئیس محکمۀ مرافعه، پرسونل اداری و قضائی ریاست محکمۀ ابتدائیۀ شهری آن ولایت در مقر ریاست محکمۀ ابتدائیۀ شهری دایر گرديد.
اين نشست با تلاوت چند آیات از کلام الله مجید آغاز گرديد؛ سپس رئیس عمومی محکمۀ مرافعۀ ولایت نیمروز ضمن خوش آمدید به رئیس جدید التقرر محکمۀ ابتدائیۀ شهری، قضاء را مسؤولیت بسیار بزرگ و بخش مهم از عبادت دانست گفت که تغییر و تبدیل یکی از اصول امارت اسلامی میباشد.
محترم شیخ (محمدی) در ادامه صحبت های شان در رابطه به عدل که یکی از بزرگترین عبادات است صحبت نمود گفت که قضات در خصوص تأمین عدل و انصاف باید از هیچ تلاشی دریغ نورزند؛ زیرا بیش از ۲۰ سال مبارزۀ امارت اسلامی، قربانی ها و شهادت شهدا همه برای برقراری نظم و استقرار عدالت در روی زمین بود، بناءً این وجیبۀ بزرگ را بدور از هر نوع تعصبات قومی، سمتی و زبانی به انجام برسانیم.
رئيس محکمۀ مرافعه همچنان پیرامون اطاعت سخنرانی کرد و گفت که اطاعت از امر آمر واجب و الزامی بوده و در امورات مباح هم روایات متعدد از علماء جید اسلام است، که اطاعت از امر آمر را از جمله امورات ضروری پنداشته اند؛ مگر اینکه اطاعت از بزرگان و آمرین در معصیت باشد و برای رئيس جدید و رئيس قبلی توفیقات مزید خدمت از بارگاه الله متعال مطالبه نمود.
در ادامۀ اين نشست رئیس جدیدالتقرر محکمۀ ابتدائیۀ شهری ابراز داشت که در تغییر و تبدیل مصلحت نظام و اجتماع نهفته است و بدین معنی نیست که یکی بر دیگری برتری دارد.
موصوف افزود که در امورات اداری و قضائی همکاری همه همکاران قضائی و اداری را خواهانیم تا آنچه را که اصول و شریعت میگوید، بمنظور خدمت به خلق الله به پیش ببریم.
 جلسه با دعاء خیر خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۸ - ۱۴:۲
Background image

محاکم هرات طی دو هفته علاوه بر رسيدگی به (۳۶۴) دوسیه، به تعداد (۵۲۷) وثایق نیز اجرا کرده‌است

خلاصۀ اجراآت قضائی محاکم ولايت هرات، دواوين محکمۀ مرافعه، وثايق، محکمۀ ابتدائیه شهرى و محاکم ابتدائیۀ ولسوالى‌ها از تاريخ ( ۱/ ۱۱/ ۱۴۴۵ هـ ق الى ۱۵/ ۱۱/ ۱۴۴۵ هـ ق) در بخش هاى حقوقى،. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۸ - ۱۱:۴۶
Background image

محاکم غزنی طی دو هفته علاوه بر رسيدگی به (۳۰۷) دوسیه، به تعداد (۲۷۱) وثایق نیز اجرا کرده‌است

خلاصۀ اجراآت قضائی محاکم ولايت غزنی، دواوين محکمۀ مرافعه، وثايق، محکمۀ ابتدائیه شهرى، محکمۀ نظامی زون غزنی و محاکم ابتدائیۀ ولسوالى‌ها از تاريخ (۱/ ۱۱/ ۱۴۴۵ هـ ق الى ۱۵/ ۱۱/ ۱۴۴۵ هـ ق). . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۸ - ۱۱:۴۳
Background image

محاکم دايکندی طی دو هفته علاوه بر رسيدگی به (۵۵) دوسیه، به تعداد (۱۷۱) وثایق نیز اجرا کرده‌است

خلاصۀ اجراآت قضائی محاکم ولايت دايکندی، دواوين محکمۀ مرافعه، وثايق، محکمۀ ابتدائیه شهرى و محاکم ابتدائیۀ ولسوالى‌ها از تاريخ ( ۲/ ۱۱/ ۱۴۴۵ هـ ق الى ۱۴/ ۱۱/ ۱۴۴۵ هـ ق) در بخش هاى حقوقى،. . .

بازگشت به اخبار